Přístroje založené na STM32G031 (STM32G030)
Zero eLab Viewer a STM32G031J6M6 jako osciloskop, impulsní generátor PWM, voltmetr
Obr. 1 Schéma G0- Lab pro osciloskop s STM32G030J6M6 a Zero eLab Viewer
Obr. 2 Uspořádní G0- Lab na nepájivém kontaktním poli
Obr. 3 Umístění součástek na nepájivém kontaktním poli
Parametry:
Osciloskop- záznam až 2048 vzorků, rozlišení 12 bitů,
Rychlost záznamu až 1x 2 MS/s (nebo 2x 1 MS/s, 3 x 666 kS/s).
Ve stroboskopickém módu - až 64 MS/s - rozlišení s intervalem 15,6 ns. Analogová šířka pásma vstupu ADC je větší než 20 MHz. G0- Lab tak umožňuje např. měření rychlosti přeběhu operačního zesilovače, měření časové konstanty obvodu,...
Impulsní generátor PWM , nastavení střídy 0 až 100 %; nastavení frekvence 1 Hz až 32 MHz
Voltmetr tři kanály, 0 až + 3,3 V, rozlišení 0,8 mV, 100 odměrů/s, průměrování z 1 až 256 odměrů, možnost funkce zaznamníku průběhu napětí - režim "recording", 100 odměrů/s.
Připojení k PC prostřednictvím USB a převodníku USB - UART s obvodem Ch340 (případně CP2102,...) . Nastavení: 115200 Bd, 8 bitů, bez parity. Napěťové úrovně signálů Tx, TXD, Rx, RxD 0 a +3,3 V. Nesmí být úroveň +5 V !